2. SP3A-EVAL připojení k PC

Kit jsem pripojil k PC a WIN chtěli ovladače. Matně si uvědomuji, že ovladače a vlastně vše co jsem měl k desce se odebralo na věčnost i s mým HDD někdy minulý rok. No nic začneme s čistým stolem, chvilka hledání, nová registrace u Avnetu a vida podpora i soubory ke stažení stále existují. Rychle stahuju všechno potřebné. Následuje instalace ovladačů pro USB. Spustil jsem hyperterminál a je to – kit se mnou komunikuje.

A tak jsem zkusil druhou věc – nějaký ten projekt. Vyhrála jako vždy „BLIKAME S LED“. Upravil jsem .ufc jen aby zůstalo CLK16 a jedna LED. Udělal jsem jednoduchý čítač 0-16M. Překlad v ISE proběhl bez chybičky. Spustil jsem program AvProg abych naprogramoval FPGA, dal jsem connect a … jsem v háji. Ve vyskakovacím okně mě to říká něco o tom že firmware v PsOC má nějakou verzi co je silně obsolete.

Takže aktualizace firmware PsOC. Všechný podklady mám stažené. Instaluji soft od Cypress, nastavuji všechny propojky podle manuálu a připojuji MiniProg. Ten mi taky řekne že interně je už starý, ale sám se taky hned aktualizuje. A je tu další problém MiniProg nenacházi PsOC. Všechno rozpojuji, odinstalovávám, spojuji a instaluji ale výsledek pořád stejný – jsem v koncích. Buď je vadný MiniProg nebo PsOC. Jiný MiniProg ani PsOC nemám.

Napadá mě ale kupodivu celkem jednoduché řešení – zkusit nějakou starší verzi AvProg, protože předtím to určitě fungovalo. Nejdříve zkouším Google – nic použitelného. Na www Avnetu starší verze software nevedou, tak jsem je mailem hezky poprosil, ale nikdo neodpověděl. Zkusil jsem hodit sos na mcu.cz a tady jsem uspěl díky „hch“ který měl zálohu starší verze a i se mnou o ni podělil.

Takže instaluji AvProg, spojuji, programuji FPGA, chodí. Paráda.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

39 − = thirty three